Powołania

3 nowe studnie w Burkina Faso

Galeria

 

Koudougou, Burkina Faso, 17.11.2020

Misjonarze Klaretyni za pośrednictwem Proclade wykonali odwiertów w 3 wioskach w Burkina Faso: Puedgo, Godin i Signonem, w których jest suchy, pustynny klimat.

Pora deszczowa zwykle trwa od czerwca do września. Przez resztę roku nie ma opadów, dlatego niedobór wody dla burkińskich rolników jest poważnym problemem.

Ojciec Gaston Djiguimdé wyraził wdzięczność misjonarzom klaretyńskim, a zwłaszcza niemieckiej Prokurze Misyjnej za wsparcie tych projektów.

Prokurator Misyjny na Wybrzeże Kości Słoniowej / Burkina Faso, o. Andrews Cantona CMF, również wyraził uznanie dla swojego prowincjała o. Piotra Bęzy CMF i o. Piotra Boronia CMF, Prokuratora Powincjalnego, za zatwierdzenie tych projektów.

Mieszkańcy trzech wiosek zajmują się głównie rolnictwem i hodowlą zwierząt. Niestabilne dostawy wody z krajowego organu ds. Gospodarki Wodnej często zmusza ich do korzystania z wody ze zbiorników rentencyjnych. Niestety, ta woda nie nadaje się do spożycia.

Niektóre rodziny zmuszone są do pokonania kilku kilometrów, by dotrzeć do pobliskich miast lub wsi, w których są studnie.

Jednym z kluczowych punktów misji klaretyńskich jest rozwijanie działań duszpasterskich i społecznych, których celem jest promowanie integralnego rozwoju ludzkiego i łagodzenie losu ubogich. Dlatego widząc trudną sytuację mieszkańców tych wsi, przyszli im z pomocą, aby zapewnić im dostęp do świeżej wody.

Przedstawicielka wdzięcznej ludności podziękowała Misjonarzom Klaretynom, a zwłaszcza niemieckiej Prokurze Misyjnej, za założenie tych trzech otworów wiertniczych. Zapewniła również o dobrym wykorzystanie infrastruktury wodnej.

 

©2021 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line