Powołania

Budowa Domu zakonnego w Koudougou

Burkina Faso, Koudougou, 10.03.2021

Po oczyszczeniu i wyrównaniu terenu ruszyła produkcja pustaków i sytuowanie przyszłych przestrzeni mieszkalnych. Równocześnie z budową domu trwają prace przy konstrukcji groty, w której przy figurze Matki Bożej bardzo chętnie będą gromadzić się spragnieni Ewangelii młodzi chrześcijanie.

Panuje optymizm i zaangażowanie, choć łatwo nie jest, bo warunki afrykańskie. Nadchodzi pora sucha i zaczyna brakować wody, tak niezbędnej przy wszelkich pracach budowlanych... Módlmy się!

  

Burkina Faso, Koudougou, 22.01.2021

Trwa oczyszczanie i wyrównywanie terenu pod budowę Domu formacyjnego w Koudougou. Będzie to dom prepostulantów, czyli miejsce, w którym spędzą pierwszy rok kandydaci na Misjonarzy Klaretynów w Afryce.

Równanie terenu to pierwszy krok, również do względem wizualnym, dla tamtejszych władz, sygnalizujący, że dopełnione zostały potrzebne formalności i rozpocznie się kopanie fundamentów i wznoszenie ścian. Jest to też ważne wydarzenie dla lokalnej społeczności, która chętnie dołącza się do pomocy w drobnych pracach porządkowo-budowlanych.

Z Bożą i ludzką pomocą w Koudougou powstanie piękny ośrodek formacyjny dla przyszłych Misjonarzy.

 

 

    tymczasowy magazynwyznaczanie pokoiprodukcja pustakówproblemy z wodą...uchwycony architekt, o. Andrzej Kobyliński CMFszkielet kapliczki Matki Bożej
©2021 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line